Szlakiem Sudetów – Międzygórze


W przygranicznej miejscowości Międzygórze, prócz atrakcji architektonicznych, zwiedzić można między innymi rezerwat ścisły im. Stefana Żeromskiego, w skład którego wchodzi przełom Wilczki wraz z wodospadem o tej samej nazwie. Rezerwat porastają dorodne okazy świerków nasiennych. Dodatkowo rezerwat jest miejscem częstych ćwiczeń zastępów wojska oraz policji. Z racji tego, że miejscowość Międzygórze leży u podnóży pasma Sudetów, pomyślano również o osobach uprawiających turystykę górską i oddane są wspaniałe i malownicze szklaki o różnej długości i trudności.
Miłośnikom górskich krajobrazów przypominamy nasz tekst o Szczawnicy (by go znaleźć wpisz w wyszukiwarkę hasło: "Szczawnica blog").

Jednym ze szlaków jest najtrudniejszy – oznaczony kolorem czarnym – ze Śnieżnika na Mały Śnieżnik (by go odszukać wpisz w wyszukiwarkę hasło: "Mały Śnieżnik"), Smrekowiec i Średniak. Śnieżnik uznawany jest za najwyższy szczyt w pasmie Masywu Śnieżnika i wznosi się na wysokości 1426 m n.p.m. W regionie znajdują się również inne nieco łatwiejsze, ale często dużo dłuższe szlaki turystyczne, oznaczone kolorami: żółtym, zielonym i czerwonym. Oddając się uprawianiu turystki kwalifikowanej, jaką są bez wątpienia piesze górskie wędrówki oraz narciarstwo – zarówno zjazdowe jak biegowe, każdy z wypoczywających w Międzygórzu turystów z chęcią ogrzeje się i wypije gorącą herbatkę w miejscu noclegowym, w którym się zameldował. Stąd tak duża dbałość o dobór dogodnego dla każdego obiektu noclegowego (by go znaleźć wpisz w wyszukiwarkę hasło: "noclegi Międzygórze"). Niektóre ośrodki położone są na trasie szlaku turystycznego wiodącego na Śnieżnik, w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Położenie w malowniczej scenerii powoduje, że takie miejsca noclegowe są bardzo oblegane. Dodatkowym plusem ośrodków jest możliwość skorzystania ze sprzętu skiturowego oraz miejsca do zorganizowania ogniska bądź grilla.

2 thoughts on “Szlakiem Sudetów – Międzygórze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *