Szczawnica – wybrane atrakcje


Pewne miejscowości w Polsce cieszą się większą popularnością turystyczną, inne mniejszą. Są też i te, w których koniecznie trzeba się pojawić i chociaż raz spędzić tam swój urlop. My serdecznie polecamy wybrać się do Szczawnicy, bo jest to jedna z tych miejscowości, która ma wiele do zaoferowania. Przede wszystkim jest to miejscowość turystyczna, z ogromnym znaczeniem również dla kuracjuszy, bo panujące tutaj warunki zdrowotne w korzystny sposób poprawią nasz układ odpornościowy i pozwolą zadbać o nasze zdrowie. Przyjeżdżają tutaj tysiące turystów każdego roku, czy latem, czy zimą, a nawet wiosną i jesienią możemy napotkać wiele osób spragnionych idealnego, wymarzonego wypoczynku.

Wieś położona jest w Beskidzie Zachodnim, ale bardzo blisko niej leżą są również Pieniny. Malownicze niewielkie miasteczko, zamieszkiwane przez stałą liczbę około 7 tysięcy ludzi potrafi dostarczyć noclegów dla znacznie większej liczby turystów i kuracjuszy. Baza noclegowa jest bardzo dobrze zagospodarowana. Noclegi w tym miejscu to gwarancja komfortu i wygody, niczego nam nie zabraknie, a ponadto stanowią one świetną bazę wypadową, z której warto wyruszyć na podbój zarówno miasteczka, jak i okolicznych gór. Wiele osób decyduje się na leniwe wczasy z noclegiem w Szczawnicy (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,szczawnica,0.html) poza sezonem, gdyż miasto cechuje mnogość ofert związanych z uzdrowiskowym charakterem okolicy.

Przede wszystkim warto jest skorzystać z możliwości, jakie daje nam spływ Dunajcem. Trasa w Szczawnicy oficjalnie się kończy, a żeby znaleźć jej początek, musimy wyruszyć 18 kilometrów w górę rzeki. Jest to jednak rozrywka naprawdę satysfakcjonująca, ponieważ niesamowite widoki roztaczane przez Pieniny (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieniny) to coś, co pozbawi nas oddechu w piersiach i przyprawi o zawrót głowy. Trasę tę możemy pokonać zarówno kajakami, jak i tratwą – jeżeli wybierzemy pierwszą opcję, możemy liczyć na dodatkową dawkę adrenaliny, jeśli drugą – możemy liczyć na przewodnictwo doświadczonego flisaka i liczne barwne historie.

Szczawnica dostarcza rewelacyjnych warunków do uprawiania narciarstwa. W tym celu przybywa tutaj naprawdę duża rzesza turystów również w sezonie zimowym. Narciarstwo, a nawet snowboard są chętnie uprawiane w tym górzystym regionie. Ale to oczywiście nie wszystko. Piękne trasy wycieczkowe, jakie możemy pokonać konno, pieszo, na rowerze, niesamowite zabytki i budynki występujące w tym mieście, interesująca natura – to naprawdę tylko część z tego, co w rzeczywistości ma nam do zaoferowania ta osada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *