Świeradów-Zdrój miastem pełnym magii


Świeradów–Zdrój jest miastem wymarzonym dla wszystkich miłośników sportu. Znajduje się tutaj cały zespół naturalnych ścieżek rowerowych. Są to miejsca dla kolarzy i rowerzystów, którzy chcą podszkolić swoje techniczne umiejętności. Zimą miasto zamienia się w ośrodek narciarski, tętniący życiem i sportowym duchem. Świeradów-Zdrój to jednak nie tylko centrum sportowe, ale przede wszystkim znane i cenione nie tylko w regionie uzdrowisko [informacje: Uzdrowisko]. Leczy się tutaj cały szereg różnych dolegliwości, od chorób układu krążenia, aż po choroby narządów ruchu.

Są tutaj liczne atrakcje turystyczne, które warto obejrzeć. Jedną z nich jest podświetlana fontanna, zapewniająca moc wspaniałych wrażeń każdego wieczora. Woda mieni się wieloma kolorami, co sprawia, że jej widok jest naprawdę niezwykłym przeżyciem. Symbolem miasta od wielu już lat jest żabka. Można ją spotkać w wielu zakątkach miasta, jej wizerunek znajduje się też na wszelkich ulotkach i przewodnikach turystycznych. Z żabką związane są nawet legendy, według których w okolicznym strumieniu pewien lekarz odnalazł nieżywą żabkę, która była bardzo dobrze zakonserwowana. Podobno bardzo to lekarza zdziwiło, zaczął on więc badać właściwości wody. W ten sposób odkrył jej lecznicze właściwości, tak też Świeradów- Zdrój stał się znanym uzdrowiskiem. Nie wiadomo, ile prawdy jest w tej legendzie, jest ona jednak bardzo sympatyczna i dodaje uroku, i magii miastu. Na cześć żabki powstała nawet fontanna, która jest szczególnie lubiana przez najmłodszych.

 

W centrum miasta znajduje się również sztuczna grota, będąca starą pijalnią wody mineralnej. Stoi ona tuż obok Domu Zdrojowego i pochodzi z XIX wieku. Każdy, kto przebywa w mieście, powinien wcześniej zapewnić sobie noclegi. Świeradów-Zdrój jest miastem dobrze rozwiniętym, ale liczba przybywających tutaj turystów jest tak duża, że baza noclegowa [informacje: Świeradów-Zdrój] może nie być w stanie zaspokoić potrzeb wszystkich przyjezdnych. Jeżeli więc wciąż nie macie pomysłów na spędzenie wymarzonych wakacji bądź niezapomnianych ferii albo po prostu chcecie odpocząć i wyciszyć się, zregenerować siły i naładować pozytywną energią, koniecznie przyjedźcie do Świeradowa-Zdroju, miasta, w którym oddycha się świeżym powietrzem i jest się witanym z otwartymi ramionami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *