Co zobaczyć w Żywcu i Beskidzie Żywieckim?


Beskid Żywiecki jest to pasmo górskie, które pod względem wysokości zajmuje drugie miejsce w Polsce, zaraz po Tatrach. Pasmo to należy do zewnętrznych Karpat Zachodnich, a bardziej szczegółowo – do Beskidów Zachodnich. Przyciąga turystów mniej niż Tatry i dzięki temu w górach tych można faktycznie poczuć klimat odosobnienia i bliskości z naturą, a ci, których tu spotykamy, szukają spokoju i wyciszenia, a czasem próby własnych sił. Z tego powodu, Beskidy, a w tym i Beskid Żywiecki, mają zdecydowanie inny klimat od Tatr (mowa tutaj głównie o Zakopanem i jego najbliższych okolicach).

W Beskidzie Żywieckim jest bardzo dobra baza noclegowa, do której zalicza się sieć schronisk i górskich bacówek. Nie brakuje także wielu innych form zakwaterowania (czytaj więcej http://meteor-turystyka.pl/noclegi,beskidy,58.html). Na uwagę wędrowców górskich z pewnością zasługuje Schronisko na Hali Boraczej, Bacówka na Rycerzowej, Schronisko na Hali Lipowskiej oraz Schronisko Rysianka.

Beskid Żywiecki to nie tylko góry. Warto czasem zrobić sobie mały "przerywnik" i wstąpić do miasta, od którego nazwę wzięło to pasmo górskie. Żywiec jest małą miejscowością, która ma ciekawe miejsca do zobaczenia. Warto odwiedzić Pałac Habsburgów, z przylegającym do niego parkiem pałacowym. Najmłodsi będą z pewnością zachwyceni niedawno otwartym Parkiem Miniatur Podbeskidzia. Ponadto, w Żywcu jest również zamek zwany Starym, który posiada wspaniałe krużganki oraz dziedziniec.

Żywiec kojarzy się również z piwem. W mieście tym jest jeden z najbardziej znanych browarów w Polsce. Możemy go zwiedzić, o ile mamy skończone 18 lat. Podczas zwiedzania, dane nam będzie skosztować piwa i zobaczyć, jak wygląda jego produkcja.

Beskid Żywiecki, jak się okazuje, może być bardzo ciekawym miejscem na wypad rodzinny lub wędrówkę w grupie znajomych. Nie będzie dane nam się podczas takiej wyprawy nudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *