Białka Tatrzańska przyjazna dzieciom


Współczesne dzieci uwielbiają spędzać czas siedzą przed ekranem komputera lub telewizora. Podczas korzystania z tych urządzeń zdają się być pogrążone w transie. Zjawisko to nabiera mocy w sytuacji, gdy jest to okres przerwy w nauce. Rodzic musi się nieco natrudzić, aby oderwać nastolatka od ekranu. Dobrym sposobem na to jest wyjazd, do któregoś z miejsc noclegowych w polskie góry -> f1portal.pl/co-zobaczyc-w-zywcu-i-beskidzie-zywieckim-778/. Widok gór i czyste powietrze powinny zmusić młodą osobę do bardziej aktywnego wypoczynku.

Białka Tatrzańska to najdynamiczniej rozwijająca się miejscowość Podhala. Specjalizuje się w sportach zimowych, czego wyrazem jest rozbudowana infrastruktura. Za wysiłki na rzecz turystyki miastu zostały przyznane nagrody dla najlepszego ośrodka w Polsce. Jeżeli już postanawiamy wybrać się z dzieckiem na stok to warto zacząć od szkoły przy wyciągu narciarskim "Bania". Miejsce to umożliwi postawienie pierwszych kroków w narciarskich butach, a bezpośrednie połączenie z Kotelnicą zmotywuje do czynienia postępów. Niski stopień nachylenia stoków sprawi, że upadki nie będą, aż tak bolesne. Nie każdy jednak lubi narty. To nie stoi na przeszkodzie, gdyż ośrodki w Białce Tatrzańskiej robią ukłon w stronę snowboardingu jak i snowtubingu. Ta ostatnia aktywność to zjazdy na wszelkiego rodzaju „oponkach”.

Czas wakacji to również dobry okres dla odwiedzenia Białki Tatrzańskiej. Oferta letnia to przede wszystkim kolarstwo górskie. Całe szczęście nie trzeba zabierać rowerów ze sobą, gdyż jest możliwość ich wypożyczenia na miejscu. Ci, którzy zdołają dotrzeć na szczyt Kotelnicy otrzymają nagrodę w postaci możliwości pobytu w „Wiosce Skrzatów”. Dla osób preferujących wodne środowisko dostępne są spływy kajakowe. Jednak jest to oferta dla osób, które preferują bardziej ekstremalny sposób spędzania czasu. Istnieje również możliwość zabawy w Termach "Bania" -> facebook.com/termabania/, gdzie została utworzona specjalna strefa bogata w zjeżdżalnie i inne atrakcje nie tylko dla dzieci.

Jeżeli już udało nam się odpędzić dziecko od komputera to warto zabrać je na kulturalną ucztę podczas Festiwalu Białczańskiego czy Kultury na Bani. Zarówno zimą jak i latem większość atrakcji jest w zasięgu bazy noclegowej w Białce Tatrzańskiej -> meteor-turystyka.pl/noclegi,bialka-tatrzanska,0.html. Nie trzeba zbytnio jeździć samochodem, aby realizować swoje wypoczynkowe plany. Urlop w tej miejscowości pozwoli na chwilę wytchnienia od codziennego znoju.

3 thoughts on “Białka Tatrzańska przyjazna dzieciom

  1. W Białce można i poszusować na stoku, a latem popływać w basenach, więc sporo możliwości dla każdego 😉 noclegi w tej miejscowości to zawsze dobra opcja :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *